KOMO-DXWIG

Profesjonalne windy dla każdego

OFERTA

Zajmujemy się kompleksową obsługą klienta w zakresie doradztwa, sprzedaży oraz montażu urządzeń transportu bliskiego, a także modernizacjami urządzeń wszystkich typów z wykorzystaniem elementów i zespołów dźwigowych najnowszych technologii.
Oferujemy również profesjonalny serwis urządzeń tj. konserwacje zgodne z zaleceniami Urzędu Dozoru Technicznego oraz natychmiastową reakcję całodobowego pogotowia dźwigowego w razie awarii. Kładziemy nacisk na jakość świadczonych usług oraz bezpieczeństwo użytkowników. Ściśle współpracujemy z firmami GMV, BKG, CIBES, SITES oraz ASB.

W  naszej ofercie znajdują się dźwigi osobowe różnych typów, dźwigi towarowe, platformy samochodowe oraz platformy przyschodowe i platformy ruchu pionowego przeznaczone do przewozu osob niepełnosprawnych.

Kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie montażu pozwala dobrać najbardziej korzystny typ dźwigu do ogólnej charakterystyki obiektu oraz sugestii i potrzeb naszych klientów
Możemy Państwu zaproponować:

Dźwigi osobowe
- o napędzie hydraulicznym, które ze względu na mnogość zalet są coraz częściej wykorzystywane w budynkach mieszkalnych, przychodniach czy obiektach sportowych. Charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa ze względu na możliwość umieszczenia zespołu napędowego i sterowania poza szybem. Przeważnie używane są przy małych wysokościach podnoszenia, małych prędkościach i średnim natężeniu ruchu. Dzięki zastosowaniu prostych rozwiązań ceny dźwigu hydraulicznego są konkurencyjne w porównaniu z dźwigami elektrycznymi.
Świetnie się sprawdzają w istniejących już budynkach o zredukowanym podszybiu i nadszybiu.

- o napędzie elektrycznym, sprawdzają się szczególnie w wysokich budynkach o dużym natężeniu ruchu, np.: biurowcach, wysokich budynkach mieszkalnych i hotelowych. Wyróżniamy dwa rodzaje dźwigów elektrycznych:

elektryczne bez maszynowni - charakteryzują się dużą oszczędnością miejsca ze względu na brak  maszynowni, napęd umiejscowiony jest w górnej części szybu. Dodatkowo dźwigi te dzięki zastosowaniu falownika (napęd bezreduktorowy) pozwalają osiągnąć wysoki komfort jazdy, niską emisję hałasu oraz precyzyjne zatrzymanie się kabiny na przystanku. W przypadku zaniku napięcia sterowanie wspomagane urządzeniem UPS umożliwia dojazd dźwigu do najbliższego przystanku i otwarcie drzwi, aby pasażerowie mogli swobodnie opuścić kabinę.

elektryczne z maszynownią górną - są tańszym i łatwiejszym rozwiązaniem, Wymagają jednak osobnego pomieszczenia przeznaczonego na maszynownię umiejscowionego w nadszybiu.


Dźwigi towarowe - są to urządzenia służące wyłącznie do transportu pionowego towarów. Niezastąpione w obiektach takich jak stołówki, restauracje, biblioteki czy banki.
Dźwigi mogą mieć od 2 do 6 przystanków z  dojściem do dźwigu z jednej strony (kabina nieprzelotowa) lub z dwóch stron (kabina przelotowa).

Platformy samochodowe - stosowane w klasycznych garażach, w których niemożliwe okazało się wybudowanie rampy wjazdowej na poszczególne poziomy. urządzenia do które w pełni automatyczne obsługują parking bez konieczności wysiadania kierowcy z pojazdu

Platformy przyschodowe - proste urządzenia poruszające się wzdłuż biegu schodowego, pozwalające osobie na wózku inwalidzkim pokonać różnicę poziomów.
Platformy przyschodowe instalowane są  bezpośrednio do ściany lub do specjalnych słupków zamocowanych na kolejnych stopniach schodowych.

Ze względu na specyfikę klatki schodowej stosujemy wybrany typ platformy:
- platforma przyschodowa o prostym torze jazdy
- platforma przyschodowa o torze jazdy z zakrętem   

Platformy ruchu pionowego - Urządzenia zaprojektowane specjalnie z myślą o osobach niepełnosprawnych oraz dla osób, którym pokonanie schodów sprawia trudność np.: rodzice z dziećmi w wózkach. Platformy umożliwiają dostęp do budynków użyteczności publicznej tj.: przychodnie, szkoły, urzędy. Mogą być instalowane zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Gotowy szyb dostarczany jest razem z platformą, a Wszystkie niezbędne urządzenia, system sterowania i napęd wbudowane są w dostarczany szyb, dzięki czemu nie jest wymagane dodatkowe pomieszczenie na maszynownie.